Páska výstužná Tuff-tape Medium 30 m

Popis:

Páska Tuff-Tape od americké firmy Strait-flex je extrémně tenká – 0,36 mm. Díky tomu může být použita v místech, kde by jiné izolační pásky nebyly vhodné. Velmi důležitou vlastností pásky je také její neviditelnost na použitých spojích. Oproti ostatním páskám vyniká lepším voděodolným povrchem a je tak vhodná pro použití v koupelnách a dalších vlkých místnostech.

Vlastnosti a výhody:

  • nejpoužívanější páska do koutů SDK
  • náhrada za akryl do koutů SDK
  • po aplikaci spoj nepraská
  • vkládá se do klasických práškových nebo namíchaných SDK tmelů
  • tloušťka materiálu 0,36 mm

Použití:

  • interiér – vnitřní rohy

Montáž pásky:

Páska se ustřihne na požadovanou délku a její konce se zaříznou v úhlu 45 °. Páska se přeloží na polovinu tak, aby se potištěné strany dotýkaly. Pásku je nutné vždy přizpůsobit konkrétnímu použití (vnitřní, vnější roh) – vždy s malým předpětím, které zaručí dokonalé a celoplošné přilnutí do tmelu. Pomocí špachtle se nanese rovnoměrně sádrokartonářský tmel a do něj se páska vlepí ( nepotisknutou stranou do tmelu ). Vytiskne se přebytečný tmel zpod pásky a následně za mokra se nanese tmel i na pásku.
Po zaschnutí se nanese finální vrstva tmelu. Po zaschnutí finišky se povrch přebrousí brusným papírem.

Páska výstužná Strait-flex Medium 30 m

Sádrokartonářská páska Straitflex Medium je vhodná pro napojení stěn a stropů. Použití těchto pásek v interiérech zabraňuje vytváření trhlin ve spojích.

Sádrokartonářské pásky Straitflex Medium jsou vyrobeny na bázineměkčeného PVC, celulózy a skleněného vlákna. Materiál se nekroutí, netrhá, nevytváří prohlubně.

Pásky jsou snadno tvarovatelné do koutů i rohů, díky tomu jsou vhodné pro úhly 90°, větší i menší.

Perforace okrajů pásky zajišťuje až o 30% větší přídržnost k podkladu než provedení bez otvorů. Usnadňuje to montáž stavebníkům bez předchozí zkušenosti s montáží výztužných pásek

Použití sádrokartonářských pásek v interiérech vyloučí riziko vytvoření trhlin ve spojích desek na ploše i  v rozích a koutech. Pásky je možno použít na sádrokartonové, sádrovláknité a cementové desky. Jedinečnou výhodou pásky Straitflex Medium je její odolnost vůči vodě.

Sádrokartonářská páska Straitflex Medium se využívá při:

  • napojení stěn a stropů v úhlech ostrých, tupých, 90°,
  • napojení vnitřních a  vnějších rohů ve všech úhlech,
  • pro arkýře, vikýře, nepravidelné úhly.

Páska výztužná Strait-Flex ORIGINAL 30 m

Páska ORIGINAL od americké firmy Strait-flex je izolační páska pro napojení vnitřních a vnějších rohů ve všech úhlech, pro arkýře, vikýře, nepravidelné úhly a na okenní špalety. Hrubší než páska MEDIUM. Páska se nekroutí, netrhá a nevytváří prohlubně. Páska je tvarovatelná a lze ji proto snadno použít jakýkoliv rohů a koutů. Pásku je možno použít na sádrokartonové, sádrovláknité a cementové desky. Jedinečnou výhodou pásky Straitflex Original je její odolnost vůči vodě.